Azərbaycan səfiri etimadnaməsini Keniya Prezidentinə təqdim edib
Azərbaycanın Efiopiyadakı səfiri Elman Abdullayev etimadnaməsini Keniyanın Prezidenti Uhuru Kenyattaya təqdim edib.
Keniya Prezidenti ilə keçirilmiş görüşdə səfir Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin salamlarını və xoş arzularını Prezident Uhuru Kenyattaya çatdırıb, Afrika qitəsinin aparıcı dövlətlərindən biri olan Keniya ilə ikitərəfli münasibətlərin inkişafı üçün böyük potensialın olduğunu söyləyib və bu münasibətlərin yeni müstəviyə qaldırılması üçün ardıcıl səylərin göstəriləcəyini bildirib.
Prezident Uhuru Kenyatta öz növbəsində Prezident İlham Əliyevə salamlarının və ehtiramının çatdırılmasını xahiş edib, ölkəmizlə münasibətlərin inkişafında maraqlı olduğunu vurğulayıb.

Ambassador of Azerbaijan presented Letters of Credence to the President of Kenya
Ambassador of Azerbaijan to Ethiopia Elman Abdullayev presented his Letters of Credence to the President of Kenya Uhuru Kenyatta.
During the meeting with the President Ambassador Abdullayev conveyed greetings of the President of the Azerbaijan Ilham Aliyev. Ambassador Abdullayev said that Azerbaijan is very much interested in coopeation with one of the leading states of the African continent.
President Uhuru Kenyatta asked to convey his greetings and to the President of Azerbaijan Ilham Aliyev. Kenyan President told the Ambassador that his state is ready to develop relationship between Kenya and Azerbaijan.