Azərbaycan səfiri etimadnaməsini Cibuti Prezidentinə təqdim edib
Azərbaycanın Efiopiyadakı səfiri Elman Abdullayev etimadnaməsini Cibuti Prezidenti İsmayıl Ömər Quelleyə təqdim edib.
Görüşdə səfir Elman Abdullayev Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin salamlarını və xoş arzularını Prezident İsmayıl Ömər Quelleyə çatdırıb.
Səfir Azərbaycan ilə Afrika qitəsinin mühüm ölkələrindən biri olan Cibuti arasında münasibətlərin inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğunu bildirib.
Daha sonra Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli məsələsinə toxunan səfir Elman Abdullayev Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünü pisləyən BMT Təhlükəsizlik Şurasının, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının, Avropa Parlamentinin və digər beynəlxalq təşkilatların qəbul etdikləri qərar və qətnamələrin bu günədək icra olunmadığını bildirib. Diplomat Ermənistan tərəfindən Azərbaycan torpaqlarının işğalının davam etdirildiyini və bu təcavüz nəticəsində bir milyondan artıq azərbaycanlının qaçqına və məcburi köçkünə çevrildiyini diqqətə çatdırıb.
Cibuti Prezidenti İsmayıl Ömər Quelle öz növbəsində salamlarının Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə çatdırılmasını xahiş edib. Ölkəsinin Azərbaycan ilə münasibətlərin inkişafına böyük əhəmiyyət verdiyini qeyd edən Cibuti Prezidenti İsmayıl Ömər Quelle səfir Elman Abdullayevə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Ambassador of Azerbaijan presented Letters of Credence to the President of Djibouti
Ambassador of Azerbaijan to Ethiopia Elman Abdullayev presented his Letters of Credence to the President of Djibouti Ismaïl Omar Guelleh.
During the meeting with the President Ambassador Abdullayev conveyed greetings and best wishes of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Ambassador Abdullayev said that there's a huge potential for the development of cooperation between Azerbaijan and one of the leading countries of the African continent.
Speaking about Armenia-Azerbaijan, Nagorno-Karabakh conflict, Ambassador Abdullayev reminded about numerous resolutions of the United Nations Security Council, Organisation of Islamic Cooperation, European Parliament and others that have not been still implemented. The diplomat paid attention of the President to the issue of more than 1 mln refugees and internally displaced persons who still can not return to their homeland.
President of Djibouti Ismaïl Omar Guelleh asked to convey his greetings to the President of Azerbaijan Ilham Aliyev. Having noticed that Djibouti pays special attention to the relationship with Azerbaijan, President Ismaïl Omar Guelleh wished the Ambassador every success in his activities.